ALETHEIA - Gabinet Psychoterapii

Paulina Salawa +48 514 269 394 paulina.salawa @wroclawpsychoterapia.com

ul. Kutnowska 1-3, pokój nr 35 (drugie piętro), Wrocław

zobacz mapkę.

Gabinet ALETHEIA stworzyłyśmy z myślą o osobach poszukujących indywidualnego wsparcia i zrozumienia. Zdarza się, że w naszym życiu pojawiają się wydarzenia, które nas przerastają. Mimo, że ze znaczną częścią sytuacji radzimy sobie sami, to istnieją okoliczności, w których potrzebujemy pomocy zaufanej osoby. Jednym ze sposobów radzenia sobie z sytuacjami trudnymi jest sięgnięcie po pomoc psychologa lub psychoterapeuty.

ALETHEIA to starogreckie słowo oznaczające prawdę, a dosłownie „to, co jawne”, „nieskryte”. W kontekście psychoterapii pojęcie „aletheia” rozumiemy jako odkrywanie nieświadomych uwarunkowań naszego zachowania. W naszym rozumieniu, odkrycie nieuświadomionych przyczyn specyficznego dla każdego człowieka postrzegania i przeżywania świata prowadzi do pojawienia się możliwości podejmowania bardziej świadomych i wolnych decyzji.

Naszą rolą, jako psychoterapeutów, jest wpieranie w odkrywaniu znaczeń i sensów, umożliwienie szerszego rozumienia siebie oraz doświadczanych sytuacji. Dzięki  temu możliwe staje się wprowadzenie satysfakcjonujących zmian.

W pracy terapeutycznej dbamy przede wszystkim o atmosferę zaufania, zrozumienia oraz skoncentrowanie na indywidualnych potrzebach każdej osoby.

Zapraszamy,

Zespół ALETHEIA