ALETHEIA - Gabinet Psychoterapii

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego także we Wrocławiu

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzony jest co roku 10 października.

Jego głównym celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat zdrowia psychicznego i motywowanie do podejmowania działań na rzecz zdrowia psychicznego.
Z danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, że ponad 350 milionów ludzi na świecie cierpi na depresję i zaburzenia psychiczne. Problem zdrowia psychicznego i chorób psychicznych dotyczy każdego kraju, kultury, grupy wiekowej i społecznej. Zaburzenia psychiczne wpływają na pogorszenie funkcjonowania w pracy, zagrażają rodzinie, wielokrotnie są także przyczyną samobójstw. Wczesna diagnoza oraz odpowiednie leczenie i wsparcie wydają się zatem kluczowe w obliczu tak ogromnego zasięgu zjawiska oraz jego konsekwencji. Niestety, ponad połowa osób cierpiących na zaburzenia psychiczne nie otrzymuje żadnego wsparcia i w ogóle nie jest leczona.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego jest obchodzony w ponad stu krajach na całym świecie, w tym także w Polsce. Ma zwrócić uwagę na potrzebę podjęcia wysiłku usprawnienia opieki oraz ułatwienia dostępu do niej osobom mającym problemy związane ze zdrowiem psychicznym i cierpiącym na poważne zaburzenia psychiczne. Organizacja podkreśla, że zaburzenia psychiczne to problem o charakterze międzynarodowym.

Światowa Federacja Zdrowia Psychicznego w 1948 roku jako główny cel swojej działalności wyznaczyła promocję zdrowia psychicznego wśród ludzi wszystkich narodowości. Od kilkudziesięciu lat podejmuje wysiłki, by zwiększyć świadomość społeczną odnośnie znaczenia zdrowia psychicznego, zmienić postawy społeczne wobec chorych psychicznie oraz usprawnić profilaktykę i leczenie zaburzeń psychicznych.

Z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego mamy przyjemność zaprosić Państwa na Dzień Otwarty organizowany przez Gabinet Psychoterapii ALETHEIA.
W tym dniu proponujemy Państwu bezpłatne konsultacje psychologiczne.

Jeżeli jesteś osobą, która:
– zastanawia się nad skorzystaniem ze specjalistycznej pomocy psychologicznej,
– niepokoi się stanem swojego funkcjonowania psychicznego,
– ma pytania dotyczące swojego funkcjonowania psychicznego,

zapraszamy na bezpłatne konsultacje odbywające się 10 października 2015 roku w Gabinecie Psychoterapii ALETHEIA.
Gabinet mieści się na wrocławskich Krzykach, przy al. Kasztanowej 3a.

Ilość miejsc ograniczona. Zapisy pod numerami telefonów:

514 269 394 Paulina Salawa
733 843 185 Karolina Karolczak

Zapraszamy!
Zespół ALETHEIA

.